Dodáváme náhradní výbojky do všech UV zařízení – od malých s pracovním obloukem 12mm po dlouhé výkonné výbojky s obloukem až 3,9m, které musí být transportovány ve speciální bedně. Takovéto výbojky mají většinou rtuťové spektrum, ale pro speciální aplikace jako je vytvrzování laku při výrobě nábytku a parket jsou výbojky často dotovány galiem. K dispozici jsou také lampy dopované jinými prvky, jako je železo.

Kromě středotlakých Hg výbojek můžeme dodat i mikrovlnné UV lampydezinfekční UV lampy.

Pro specifikaci správného typu UV lampy potřebujeme znát identifikační údaje, které mohou být přímo na lampě nebo na obalu, ve kterém byla lampa dodána. Pokud tato informace není známa, je potřeba změřit lampu a dodat jakákoliv známá elektrická data. Je možné zaslat k výrobci vzorek lampy ke změření.

UV lampy
reflectors

Příslušenství

Většina energie z lampy, která dopadá na substrát, je díky samotnému reflektoru, proto je nezbytně důležité dbát na údržbu a čistotu reflektoru. Dodáváme široký sortiment reflektorů z různých materiálů a povrchových úprav.

Nabízíme také desky z quartzového (křemenného) skla. Křemenné sklo propustí UV světlo, ale zadrží infračervené záření a tím zabraňuje přehřívání. Pro dodání desek z křemenného skla, potřebujeme od Vás pouze znát rozměry.